Vlada RS je za področje vzgoje in izobraževanja izdala Odlok, ki spreminja Odredbo, ki je predvidevala, da bo v času zaprtja vzgojno-izobraževalnih zavodov zagotovljeno nujno varstvo otrok tistih staršev, ki morajo opravljati delo v sektorjih kritične infrastrukture ali na področju nacionalne varnosti. Novi odlok ne dovoljuje organizacije nujnega varstva otrok, niti v manjših skupinah.

Ministrica za izobraževanje Simona Kustec prosi vse, ki lahko družinam z otroki, ki potrebujejo varstvo, priskočijo na pomoč pri varovanju njihovih otrok, da to storijo. A opozarja, naj to ne bodo starejši oziroma tisti, ki so v primeru koronavirusa v rizični skupini.

Vse, ki spadate v zgoraj opisano skupino staršev, in bi potrebovali nujno varstvo za vašega otroka, prosim, da pišete na pomoc@hoce-slivnica.com .

Pazimo nase, na svoje in bodimo odgovorni. Ostanimo doma in spodbujajmo druge, da se držijo ukrepov.

Želim vam vse dobro.

Franc Gosak, ravnatelj

Dostopnost