Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da je vlada RS Slovenije na dopisni seji 23. 8. 2021, sprejela Odlok o dopolnitvi Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu.

Dopolnitev odloka je posledica posebne situacije v vrtcih in šolah, ki predstavlja vsakodnevni prihod in odhod staršev in drugih oseb in traja le kratek čas. Za starše in druge osebe, ki pripeljejo ali odpeljejo otroka v vrtec, v 1. 2. ali 3. razred osnovne šole, v osnovno šolo s prilagojenim programom ali v zavod za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami, izjemoma ne velja pogoj cepljenosti, prebolevnosti ali testiranja (PCT). 

Obvezno je nošenje  zaščitne maske in upoštevanje vseh drugih preventivnih ukrepov: 

  • razkuževanje rok
  • ohranjanje varnostne razdalje
  • zračenje prostorov.

Za vse druge prihode staršev v vrtec ali šolo (ob uvajanju otroka – novinca v vrtec, na pogovorne ure in roditeljske sestanke) pa velja vselej tudi pogoj PCT.

Dostopnost