Če lahko nekoga osrečiš,

to tudi stori.

Svet potrebuje več

takih dejanj.

(Pozitivna psihologija za boljše življenje)

V ponedeljek, 18.12.2023, je na vratih vrtca Slivnica nekdo potrkal. Otroci so se umirili in njihove očke so postajale vse večje. Vrata so se odprla in prikazal se je dober mož Božiček, z nasmejanim obrazom, z dolgo belo brado, brki, rdečo kapo in obleko. Prijazno smo ga povabili naprej. A ni prišel sam. S seboj je pripeljal prijatelja iz občine, gospoda župana Marka Soršaka, prijatelja ravnatelja Franca Gosaka iz OŠ Franca Lešnika-Vuka in prijateljico iz vrtca vodjo Zdenko Vogrinec. Skupaj smo prisluhnili božičkovi kratki zgodbi. Nagovoril nas je s prijaznimi besedami, a morali smo  tudi obljubiti, da se bomo še naprej celo leto trudili biti dobri, prijazni do prijateljev doma in v vrtcu. Otroške očke so ves čas pogledovale v veliko škatlo, ki jo je imel v rokah naš ravnatelj. Vsakemu otroku je podaril knjigo s čudovito zgodbo o petelinčku, pujskih in njihovi sreči.

Iz srca hvala dobri mož Božiček, da deliš srečo in prižigaš lučke v očkah naših otrok.

Vzgojiteljica Judita Kosi

Dostopnost