Na pobudo g. Roberta Hvalca, očeta enega izmed otrok, so nas dne 26.10.2023, obiskali vojaki iz vojaške enote Maribor.

Predstavili so nam vojaško vozilo. Otroci so si ga lahko ogledali tudi od znotraj, kar jim je bilo posebej zanimivo. Postavili so tudi bivak, v katerega so  lahko legli, nadeli čelado, neprebojni jopič ter nahrbtnik. Vse to so pogumno poskusili. Otrokom zelo zanimiva je bila tudi vrečka s hrano, ki jo ima vsak vojak za en dan dela na terenu. Otroci in zaposleni smo imeli za njih veliko vprašanj, na katera so nam z veseljem odgovorili. Od vojakov smo prejeli spominski kovanec.

Srečni obrazi otrok so nam povedali, da so v družbi vojakov preživeli nepozabno dopoldne. V imenu otrok vrtca Slivnica in zaposlenih, se vojakom Slovenske vojske iskreno zahvaljujemo.

Za konec smo naredili še skupno fotografijo.

Petra Simonič

Dostopnost